Sovietsky model Ficovej politiky

Autor: Matej Hospodár | 25.5.2010 o 10:30 | (upravené 27.5.2010 o 21:48) Karma článku: 25,94 | Prečítané:  12410x

Tí starší sa pamätajú, mladším pripomeniem. Bývalý Sovietsky zväz bola veľmoc, ktorej životná úroveň jej obyvateľstva a ľudské práva mohli byť ukradnuté. Rozhodujúce bolo za každú cenu udržanie pri moci primitívov, ktorí si hovorili komunisti. Aj náš premiér je bývalý komunista. A samozrejme primitív, ale už nie bývalý, pretože ku kultivovanému politikovi má nedosiahnuteľne ďaleko. Vyjadrenie hovorkyne Smeru Kataríny Kližanovej Rýsovej je toho hmatateľným dôkazom.

 

„Smer berie na vedomie, že farizejské KDH sa prihlásilo k zlepencu antisociálnej a skorumpovanej SDKÚ, protislovenskej SMK a SaS, podporujúcej legalizáciu marihuany a homosexuálne manželstvá", toľko posolstvo hovorkyne Smeru. Slaboduchosť tejto speekerky je notoricky známa. Ak by bola inteligentná, odporučila by svojmu straníckemu šéfovi naformulovanie vyhlásenia, ktoré by bolo politicky nespochybniteľné. Avšak, ak za jeden tím kope slaboduchý s primitívom, nemožno očakávať lepšie výsledky. Svoje tvrdenie budem demonštrovať na analýze prehlásenia vládnej strany Smer na adresu opozície.

Farizejské KDH. Farizejstvo je dvojtvárnosť. Neexistuje výstižnejší dôkaz farizejstva SMERu a jeho predsedu, ako kauza emisií. Miliardové škody pre štát, ale ani jediná tlačovka, ani jedno verejné vystúpenie premiéra Fica na túto tému. Dôvod? V škandále sa vezie koaličná SNS, a dnes už je jasné, že aj samotný Smer. Ale zato nekonečné tlačovky a verejné osočovanie opozičnej SDKÚ bez jediného dôkazu nemajú konca kraja. Ak si otvoríte archívne vydania komunistickej Pravdy z čias komunistickej totality, nájdete tisíce článkov ohovárajúce Západ a USA, rovnako bez dôkazu. Podobnosť nie je náhodná.

Antisociálne SDKÚ. Toto tvrdenie môže byť opäť len kombináciou primitivizmu a slaboduchosti. Je potrebné povedať, že žiadna výrazná systémová zmena k zlepšienu nenastala. Rozdiel je len v tom, že keci o sociálnom štáte sa stali nosnou témou komunikácie SMERu s verejnosťou.  Výsledky zlepšenia žiadne, naopak, horšie. SMER zaviedol pôrodné vo výške 833 € každej rodičke bez rozdielu, či už ide o normálneho človeka túžiaceho študovať a pracovať, čo je absolútne v poriadku, alebo ide o asociála neschopného ukončiť štyri triedy základnej školy so zakódovaným odporom k práci. A to už v poriadku nie je. Pretože každý kto pracuje bude musieť zobrať vlastným deťom a rodičom na dôchodku a dať stále viac príživníkom, ktorí pre našu krajinu za celý svoj život neurobili absolútne nič. To sú tí sociálne najslabší, o ktorých sa SMER tak úprimne stará. A práve túto chorú sociálnu politiku SMERu považujem za antisociálnu. Fico to vo svojej antisociálnej politike dosiahol tak ďaleko, že sme sa dostali do štádia vyrovnávania životnej úrovne poctivého pracujúceho človeka na životnú úroveň asociálneho príživníka. Priemerný pracujúci človek dostáva plat okolo 500 € v čistom. Viac ako 200 € odovzdáva štátu vo forme daní a odvodov, z ktorých časť sa dostane aj na stôl asociála. Pracujúci človek zo svojich 500 € zaplatí nájom, energie, hypotéku a ďalšie povinné platby a zostane mu nejakých 230 €. Asociál neplatí nájom, neplatí energie, neplatí hypotéku, neplatí dane, odvody ani ďalšie povinné platby (stravu deťom v škole a pod.). Ficov sociálny systém garantuje asociálovi len o málo nižšiu sumu, ako zostáva k dispozícii pracujúcemu človeku. To je podľa mňa antisociálne. Vyrovnávanie životnej úrovne na hranicu chudoby pre všetkých ( s výnimkou straníckych funkcionárov) bola aj politika bývalého sovietskeho modelu. Nie SDKÚ, ale SMER je asociálny.

Skorumpovaná SDKÚ. Keď premiér Fico obvinil SDKÚ z korupcie bez jediného dôkazu, vo svojich verejných vystúpeniach vykreslil „ako sa to mohlo stať" tak farbisto a presvedčivo, že málokto pochyboval o tom, že nedrží v ruke nepriestrelné dôkazy. Omyl. Fico popisoval korupciu v SDKÚ na základe vlastného scenára, pretože poznal systém fungovania korupcie dokonale, z vlastnej skúsenosti. Dnes existujú nespochybniteľní svedkovia a dôkazy potvrdzujúce skutočnosť, že najskorumpovanejšou politickou stranou je SMER. Fico sa na adresu SDKÚ „bavil" o pôžičke 20 miliónov, ktorú SDKÚ splatila. Dnes sa verejnosť „baví" o stámiliónoch, a pozor!, nebaví sa o pôžičke, ale úplatkoch, za ktoré sponzori SMERu dostali lukratívne štátne zákazky, miesta v štátnej správe, ako aj miesta v parlamente! Tomu sa hovorí korupcia, tomu sa hovorí kupovanie poslancov.

Protislovenská SMK. Mne osobne občania maďarskej národnosti nevadia. Pracujú a platia dane, preto sú pre našu krajinu užitoční ako každý, kto pracuje a platí dane. Skutočnosť, že politici Čáky a Duray robia hlúpu politiku, neužitočnú ani pre maďarskú menšinu, ani pre nikoho v tomto štáte je fakt. Robia rovnako hlúpu politiku akú robí SNS na čele so Slotom a Malíkovou. Tá je rovnako „užitočná" pre Slovákov, ako tá Čákyho pre menšiny. Čáky a Duray hovoria o kultúrnej autonómii, čo má na životnú úroveň ich priaznivcov rovnaký účinok, ako jazykový zákon na výšku platu Slováka. Hlúposť na hlúposť z jednej aj druhej strany. Slovensku by ekonomicky veľmi prospelo, keby sa ani SMK, ani SNS do parlamentu nedostali, lebo v parlamente sú úplne zbytoční. Nacionalizmus bol príznačný aj pre bývalý sovietsky model. Ruský trpaslík musel byť vždy ten najväčší na svete. Len životná úroveň radového Rusa bola katastrofálne úbohá. Fico, aj celý SMER umelo živí legendu Slovenského trpaslíka, najväčšieho na svete. Ak je niečo v našej krajine protislovenské, tak je to najskorumpovanejšia vláda v novodobej histórii samostatného Slovenska - vláda Roberta Fica, ktorá v korupčných škandáloch okradá vlastných občanov o miliardy.

SAS podporujúca legalizáciu marihuany a homosexuálne manželstvá. Pokiaľ si dobre spomínam, SAS poukázalo na zvrátenosť nášho právneho systému. A marihuanu poslúžila ako príklad. Ste závislý na fajčení marihuany? Ste zločinec. Ste závislý na alkohole? Ste poslancom NR SR za SNS a národný hrdina. Dve závislosti, dve rozdielne hodnotenia spoločnosti. Polícia u vás nájde tri cigarety marihuany? Rok nepodmienečne. Zabijete človeka? Rok nepodmienečne. Má cena troch cigariet marihuany cenu ľudského života? To je otázka, ktorú otvoril Sulík so svojou SAS. Nič viac, nič menej. Ale vysvetľujte to primitívovi a slaboduchému. Nepochopia. Homosexuálne manželstvá. Fašisti homosexuálov nenávideli a prenasledovali až do plynových komôr. Nepovažovali ich za ľudí, preto im odňali ľudské práva. Rovnako sa k homosexuálom správali aj komunisti v sovietskom Rusku. Na rozdiel od fašistov ich nepálili v plynových komorách, ale mali pre nich prevýchovné pracovné tábory - gulagy, niečo na spôsob nemeckých koncentračných táborov. Dovolím si vysloviť v našej spoločnosti odvážny názor. Aj homosexuáli sú ľudia. Aj pre nich platia základné ľudské práva. A hovorím to aj preto, že nie som ani fašista, ani komunista. Ak našej spoločnosti nevadí, že deti vychovávajú retardovaní primitívi, asociáli, podvodníci a vrahovia, nemôže im vadiť ani to, že deti budú vychovávať homosexuáli. Čo sa týka manželstiev, sme slobodná krajina. Nech si každý žije s tým, koho má rád. Majú na to plné právo. Aj v konzervatívnom Vatikáne sú k homosexuálom tolerantní, aspoň k niektorým.

 

Ficova politika má so sovietskym modelom veľa spoločného. Treba pripomenúť, že sovietsky model skapal na chudobu. Ekonomicky bol neudržateľný. Sovieti preferovali straníckych funkcionárov rovnako, ako to robí Fico. Sovieti si vedeli dobre zaplatiť políciu aj armádu. To isté urobil Fico. Sovieti nenávideli svojich politických odporcov. Fico tiež nenávidí svojich oponentov. Sovieti priviedli krajinu do ekonomického krachu. Fico tú našu úspešne posúva tamtiež. Sovieti boli majstri korupcie. Fico detto. Slaboduchosť a primitivizmus boli piliermi sovietskej moci. Na rovnakom základe stavia aj strana SMER. Niekedy sme sa zabávali na prejavoch komunistického tajomníka Vasiľa Biľaka. Väčšieho idiota v štátnej funkcii sme si nevedeli predstaviť. Úprimne povedané, dnes už to neplatí.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štyri mesiace po Kuciakovej vražde verejnosť pozná len čas úmrtia

Politici po vražde novinára odmietali odstúpiť, polícia čelila kritike za postup pri vyšetrovaní.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kočner skončil. Aj keby ho pustili na slobodu

Čo znamená zadržanie Kočnera a Ruska.

Stĺpček Jakuba Fila

Treba to stále pripomínať, moc pochádza od občanov

Verejnosť si zrejme až časom uvedomí, že za posledné mesiace dosiahla veľmi veľa.


Už ste čítali?