Volebný podvod Fica

Autor: Matej Hospodár | 15.6.2010 o 12:15 | (upravené 16.6.2010 o 7:44) Karma článku: 16,16 | Prečítané:  23736x

Deň pred voľbami prichádza vládna strana SMER so šokujúcim tvrdením: „Pozor! Volebný podvod! Niekto sfalšoval podpis Róberta Fica. V jeho mene  poslal 200 000 listov, v ktorých vás vyzýva voliť SDĽ. Zneužil aj logo strany SMER-SD na nálepky, ktorými chce poškodzovať autá. Nenechajte sa oklamať týmito podvrhmi." Ako sa to mohlo stať? Odpoveď je jednoduchá. Lebo autorom bol samotný SMER na čele s Róbertom Ficom.

Smer rok pred voľbami nerobil nič iné, len ohováral a špinil svojich politických konkurentov. Jeho volebná kampaň bola negativistická a opľuvala každého, kto by mohol ohroziť jeho víťazstvo vo voľbách. Posledné prieskumy verejnej mienky ukázali, že SDĽ by sa mohla dostať do parlamentu a ubrať Ficovi nejakých 5-6 percent. SMER to vnímal ako ohrozenie moci a začal konať. Nič netušiaca SDĽ len valila oči, čo sa deje.

Každá kampaň má svoju časovú os. Musíte vedieť, čo chcete komunikovať, nájsť firmu, ktorá vám vyrobí potrebné množstvo komunikátov (plagátov, nálepiek, spotov....) Zadať požiadavku - čo, v akom množstve, kedy a kde bude odkomunikované. Musíte odsúhlasiť obsah a formu komunikátu, to znamená, ako má posolstvo vyzerať. Potom sa vyrobí martica, odnesie do tlačiarne, vytlačí, nasleduje dodávka do zadávateľa, alebo priamo do firmy, ktorá to rozvezie po celom Slovensku. To všetko sa za normálnych okolností robí v dostatočnom predstihu niekoľkých dní, až týždňov. Záleží od druhu a množstva komunikátu. Plagát, povedzme tri týždne predtým, ako sa vylepí. (ak má tlačiareň voľné kapacity)

SMER-SD prostredníctvom Fica vyrukoval pred verejnosť s odhalením podvodu 11. júna, jeden deň pred voľbami. Sú na to dva dôvody.  Prvý, ktorý sa snažil vnútiť verejnosti Fico, že SMER-SD odhalil „volebný podvod", ktorý zorganizovala SDĽ platená SDKÚ (málo uveriteľný až nemožne hlúpy) . Druhý, že tento „volebný podvod" si vymyslel a zorganizoval SMER-SD sám, ako súčasť vlastnej negatívnej kampane a načasoval ju jeden deň pred voľbami z jediného dôvodu. Aby na to nemohol nikto účinne reagovať (viac ako pravdepodobné, ba isté!).

Ak by SMER-SD odhalil „volebný podvod" dva dni pred voľbami, nestihol by vyrobiť spoty a umiestniť ich na Youtoube, kde sa jasne píše, že ich dodal SMER (http://www.youtube.com/watch?v=ZVjBPZX9ZbU) Na tlačovke by nepoužil presne tie isté naučené frázy.

Ak by SMER-SD odhalil „volebný podvod" dva dni pred voľbami, nestihol by vyrobiť plagáty, ktoré boli vylepené po celom Slovensku ešte pred začiatkom volieb. Časovo sa to nedá stihnúť, je to nemožné. Museli ich mať predtlačené už skôr, ako „zistili" volebný podvod SDĽ.

Ak by SMER-SD odhalil „volebný podvod" dva dni pred voľbami, odkiaľ by Fico zobral nepoužitú samolepku „Nevoľte SDĽ", ktorú začnú členovia SDĽ, podľa tvrdenia Fica, roznášať po celom Slovensku pár hodín pred začatím volieb. Logicky vzaté, ak by samolepky  boli skutočne komunikačnou súčasťou antikampane SDĽ, tieto samolepky by už týždeň pred voľbami skrášľovali všetky kúty Slovenska, možno aj skôr.

Úplne logická otázka č. 1: Ako mohol Fico vedieť, že nepoužitá samolepka, ktorú držal v ruke, má také silné lepidlo, že je len ťažko odstrániteľná?

Úplne logická otázka č. 2: Ako mohol Fico vedieť, že členovia SDĽ budú samolepku lepiť vodičom na čelné sklo a nie ľubovolne?

Úplne logická odpoveď. Lebo všetky tieto materiály nechal vyrobiť SMER. Preto poznali aj ich vlastnosti a návod na inštaláciu.

Ak by spomínana kampaň bola v réžii SDĽ, SMER na čele s Róbertom Ficom by nedokázal tak rýchlo zrealizovať, pretože by to nedokázal nikto.

Je viac ako isté, že „volebný podvod" SDĽ bol súčasťou diskreditačnej kampane SMERu, ktorú si "bezchybne" naprogramoval. Nepočítal však s tým, že na Slovensku žijú aj mysliaci ľudia, ktorí si dokážu jednotlivé súvislosti zanalyzovať. Predsa len, kampaň SMERu bola zameraná na nemysliaceho voliča a tomu to nevysvetlíš.

Volebný podvod, ktorý oznámil Docent  JUDr. Róbert Fico, CSc. bol volebným podvodom Róberta Fica, premiéra SR. Tým sa vlastne pripravil o možnosť opäť zostaviť vládu, pretože s SDĽou by to šlo.

 

 

P.S.

Mimochodom, pán docent, nemohlo ísť o volebný podvod. Prosím, doštudovať príslušné ustanovenia zákonov, alebo vrátiť tituly.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štyri mesiace po Kuciakovej vražde verejnosť pozná len čas úmrtia

Politici po vražde novinára odmietali odstúpiť, polícia čelila kritike za postup pri vyšetrovaní.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kočner skončil. Aj keby ho pustili na slobodu

Čo znamená zadržanie Kočnera a Ruska.

Stĺpček Jakuba Fila

Treba to stále pripomínať, moc pochádza od občanov

Verejnosť si zrejme až časom uvedomí, že za posledné mesiace dosiahla veľmi veľa.


Už ste čítali?