Pán prezident má pravdu a Google je protištátny živel

Autor: Matej Hospodár | 20.8.2010 o 9:30 | (upravené 20.8.2010 o 11:41) Karma článku: 16,63 | Prečítané:  3207x

Pán prezident nepodpíše vládny zákon o vzniku Ministerstva životného prostredia pre vážne výhrady. Vadí mu názov. Po konzultácii so svojimi odborníkmi by sa ministerstvo správne malo nazývať Ministerstvo lesov, vôd a životného prostredia. A má pravdu. Ako vždy....., len preboha nepoužívajte Google.

Vznik Ministerstva životného prostredia, s tak obyčajným názvom, môže vážne nabúrať premisu myslieť národne a cítiť sociálne. Ba, môže vážne poškodiť povesť našej krásnej krajiny v zahraničí. Veď, kto to kedy počul, aby vo svete existovalo nejaké Ministry of environment! Veď sa len opýtajte poradcov pána prezidenta a oni vám povedia, že nikde na svete. Len vás prosím, nedajte tento názov do Google. Pán prezident tak neurobil len preto, lebo on cez Google komunikuje, ako nás všetkých, pred časom, šokoval.

 

Rovnako je podľa pána prezidenta neprijateľné, aby ministerstvo bolo v systéme štruktúry vlády. A znovu sa opýtajte odborných poradcov pána prezidenta, kde vo svete je Ministry of environment v nejakej štruktúre vlády. Nikde, to si píšte! Len to nedávajte do Google. Takéto začlenenie by mohlo vážne ohroziť národnoštátne záujmy nášho sociálneho štátu, ako aj životnú úroveň dôchodcov. Berme si príklad zo sveta. Tak napríklad v niektorých krajinách je Ministry of environment zaradené v štruktúre odborových organizácii smetiarov a vlády im do toho nekafrú. A ako je všeobecne známe, aj smetiari myslia národne a cítia sociálne, lebo sú na to mentálne vybavení.

 

Je dobré, že pán prezident taký obyčajný názov ministerstva nepodpísal. Jeho návrh je určite lepší, a zo strany vlády je nutné tomuto vskutku intelektuálnemu návrhu vyjsť  v ústrety. Až sa o pár mesiacov na novom názve Ministerstvo lesov, vôd a životného prostredia dohodnú, potom by pán prezident mal opäť tento názov konzultovať so svojimi odborníkmi. Som presvedčený, že po brainstormingu v duchu myslím národne, cítim sociálne, by sa mohli opäť dopracovať k nepodpísaniu zákona. Nový návrh názvu ministerstva by mohol byť Ministerstvo lesov, vôd, vzduchu a životného prostredia.

 

A o rok znovu, ten istý postup, ale už s novým, intelektuálnejším názvom -  Ministerstvo lesov, hôr, vôd, vzduchu, a životného prostredia. A o dva roky Ministerstvo lesov, hôr, lúk, vôd, vzduchu, a životného prostredia. Následne Ministerstvo lesov, hôr, lúk, vôd tečúcich a stojatých, vzduchu, a životného prostredia. Pred koncom svojho funkčného obdobia by nás pán prezident mohol, zabiť svojim konečným návrhom  Ministerstvo lesov, hôr, lúk, vôd tečúcich a stojatých, vzduchu, počasia a životného prostredia.

 

Zostáva doriešiť problém s Google. Navrhujem vyhlásiť tento internetový vyhľadávač za protištátny živel, lebo potom v tejto krajine mnohí z nás vyzerajú ako idioti.

Mimochodom, a to na Google naozaj nie je, pán prezident by si mal na svojom sídle vymeniť tabuľku s novým názvom Prezident všetkých občanov Slovenskej republiky, konkrétne .... (zoznam všetkých občanov. Mŕtvych vymazať a novonarodených dopísať!)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štyri mesiace po Kuciakovej vražde verejnosť pozná len čas úmrtia

Politici po vražde novinára odmietali odstúpiť, polícia čelila kritike za postup pri vyšetrovaní.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kočner skončil. Aj keby ho pustili na slobodu

Čo znamená zadržanie Kočnera a Ruska.

Stĺpček Jakuba Fila

Treba to stále pripomínať, moc pochádza od občanov

Verejnosť si zrejme až časom uvedomí, že za posledné mesiace dosiahla veľmi veľa.


Už ste čítali?