Kdeže to pán Fico študoval?

Autor: Matej Hospodár | 14.2.2011 o 20:38 | (upravené 14.2.2011 o 20:58) Karma článku: 21,72 | Prečítané:  13571x

Túto otázku som si položil po dnešnom brífingu strany SMER k zvýšeniu januárovej inflácie.  Skutočne nie je mojim cieľom robiť s pána Fica idiota, iba som sa trochu zamyslel nad tým, čo hovorí.

Štátny tajomník Ministerstva financií Vladimír Tvaroška dnes povedal, že opatrenia vlády sa na zvýšení januárovej inflácie podieľali asi tretinou, čo predstavuje nárast cien približne o 0,54%.  Zbytok ide na vrub celosvetovému zvýšeniu cien potravín a ropy.

Tvrdenia matematického génia Docenta JUDr. Róberta Fica, CSc.

„Oficiálne štatistický úrad hovorí, že len za január je to prakticky 600 korún. Na jednu rodinu. Teda ak mám hovoriť v korunách. Ak to takto pôjde ďalej, my naozaj reálne očakávame, že ten dopad celého tohto nezmyselného balíčky Ivety Radičovej a jej tímu na celý rok bude od 500 do 600 eur ročne. Čiže môžeme hovoriť o jednom celom mesačnom zárobku, ktorý budú musieť vynaložiť rodiny slovenské rodiny, aby pokryli náklady zbytočného zdražovania Ivety Radičovej", nechal sa počuť náš génius.

600 korún na rodinu v prepočte na súčasnú menu je cca 20 eur. To znamená, že ak sú dvaja v rodine zarábajúci (otec, mama), je to asi 10 eur na jedného. To by malo tvoriť 0,54% ich zárobku. Prepočítané na celé, priemerný človek by mal podľa Fica (aby bolo jeho tvrdenie pravdivé) mať mesačný príjem  2000 €! Logický záver, buď má Fico pravdu a priemerný plat na Slovensku je 2000 €, alebo si položme inú logickú otázku, kdeže to pán Fico študoval, ak nezvláda učivo matematiky druhého stupňa základnej školy.

A opäť matematický génius

Fico tvrdí, že ak zdraženie predstavovalo v januári 600 korún, t. j. cca 20 €, za celý rok to bude predstavovať od 500 do 600 €, čiže môže hovoriť o jednom celom mesačnom zárobku, ktorý budú musieť vynaložiť rodiny slovenské rodiny, aby pokryli náklady zbytočného zdražovania Ivety Radičovej. Pre pánov ekonomických expertov zo SMERu a pre pána Fica zvlášť s poľutovaním uvádzam, že rok má 12 mesiacov. Ak páni ekonomickí experti zo SMERu dokážu napočítať do dvanásť, tu je dôkaz. Január, február, marec, apríl, máj, jún, júl, august, september, október, november, december. A teraz trochu matematiky z prvého stupňa základnej školy. 20 € x 12 = 240 €. Pripočítajme spomínanú diaľničnú nálepku zvýšenú o hodnotu 13,50 €, potom by to bolo 253,50 €. K Ficovým 500 až 600 € by sme sa mohli trochu priblížiť tak, že by si pán Fico kupoval ročnú diaľničnú známku každý mesiac. To by potom bolo  402 € ročne. Kde súdruhovia zo SMERu urobili chybu?

Fico navrhuje riešenie.

„Vráťme sa opäť k tomu, že zavedieme osobitnú daň pre banky, ktoré mali obrovské zisky v roku 2010" ,povedal Fico.  Fico kritizuje zvýšenie dane o jedno percento vládou a navrhuje zvýšenie dane nevedno o koľko percent pre banky. Ale pozor, podľa Fica na to už nedoplatia ľudia, ale nenažraté banky! Lenže banky toto zvýšenie osobitnej dane premietnu do poplatkov, už aj tak nehorázne vysokých. A teraz hádajte, kto zaplatí tie poplatky? Odpoveď môžete nájsť v malom teste.

 

Test inteligencie pre ekonomických expertov zo SMERu, ich predsedu, a samozrejme ich voličov. Ak v teste dosiahnete aspoň jeden bod, ste úspešný a pochopili ste problém.

1.       Poplatky zaplatia ľudia, lebo tam majú peniaze, výplaty, dôchodcovia úspory (1 bod)

2.       Poplatky zaplatia motýle (0 bodov)

3.       Poplatky zaplatí delfín Flipper (0 bodov)

4.       Poplatky zaplatí Róbert Fico (0 bodov)

5.       Poplatky zaplatí Chuck Norris (0 bodov)

6.       Poplatky zaplatí dedo Mráz (0 bodov)

7.       Doplň podľa ľubovôle aj 5000 krát stále je to 0 bodov

 

Čo ma skutočne zaujíma, nie je to, kde Fico študoval, ale prečo redaktori TA3 a STV nad takými idiotinami mlčky prikyvujú hlávkami.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

EKONOMIKA

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami.

ŠPORT

Saganov rival má unikátny štýl. Chce sa odlíšiť od ostatných

O triumfe v šprinte nerozhoduje iba aktuálna forma či taktika.


Už ste čítali?