Kopnite si do Dzurindu!

Autor: Matej Hospodár | 19.2.2012 o 23:41 | (upravené 20.2.2012 o 16:19) Karma článku: 18,65 | Prečítané:  12095x

Kauza Gorila pomaly, ale iste končí, výsledky volieb sú skoro jasné, je čas poslednej výzvy. Kto si ešte nekopol do Dzurindu, nech sa prihlási v redakcii u súdruha Mrkvičku! Aj takto sa dá zakončiť najväčšia predvolebná politická kampaň s názvom Gorila. Že išlo len a len o predvolebnú kampaň, už nemám najmenšej pochybnosti. Ak niekto v celej kauze zlyhal, nebol to Mikuláš Dzurinda, ako sa to usilovne snažili načrtnúť média, ale samotné média. Fatálne zlyhali najmä  tie, ktoré vlastní finančná skupina, ktorá v kauze vôbec nefigurovala.

 

Že išlo o perfektne premyslenú predvolebnú kampaň nepochybujem preto, že v celej kaze sa vyskytlo opakovane množstvo manipulácii zo strany médií, ale aj politikov, či adeptov na politikov. Manipulácii preto, lebo neboli položené logické otázky, preto nemohli existovať odpovede, ktoré by do celej veci vniesli jasno už na začiatku.

Prečo žiadne média nikdy nepoložili otázku, prečo sa Gorila objavila tesne pred voľbami a čo sa ňou sleduje? Tieto otázky neboli položené preto, lebo kampaň by nebola kampaňou. A prečo si nikto z novinárov už teraz nepoloží otázku, prečo po voľbách už Gorila nebude pre média zaujímavá? Žeby o tom ešte nevedeli?

Prečo si nikto z novinárov nepoložil otázku, čo spája Mikuláša Dzurindu s Gorilou? Ak sa previnil tým, že bol v minulosti predsedom vlády a preto je podozrivý, ba podľa médií vinný, tak sa pýtam, prečo Róbert Fico nie je podozrivý z vraždy prominentného právnika Ernesta Valka, ak by v dobe vraždy bol predsedom vlády? Pretože takéto spájanie je hlúpe, nie však v prípade, ak sa robí politická kampaň na objednávku proti Mikulášovi Dzurindovi a SDKÚ-DS. Ak Mikuláš Dzurinda mal byť podozrivý z toho, že dostal od SIS informáciu a konal len v zmysle zákona, prečo nie je podozrivý aj predseda parlamentu a prezident, ktorí dostali rovnakú informáciu SIS a konali rovnako? Odpoveď je jednoduchá. Pretožeoni nie sú Mikuláš Dzurinda.

Ak Richard Sulík verejne obviní Mikuláša Dzurindu z toho, že nekonal, aj keď informáciu o Gorile mal, prečo novinári nepoložia otázku Richardovi Sulíkovi, ako mal Mikuláš Dzurinda konať a prečo vo veci nekonal samotný Sulík, ak mal evidentne podrobnejšie informácie a tiež nekonal. Odpoveď znie, lebo kampaň nie je namierená proti Richardovi Sulíkovi, preto sa ho také samozrejmé otázky nemožno pýtať.

Prečo novinári nenapíšu, ako vlastne mal Mikuláš Dzurinda konať a nekonal, pretože to je dodnes záhadou. V tomto bode ma rozosmiala jedna redaktorka otázkou:... a zaujímali ste sa? Priznávam, že vtedy som sa ja začal zaujímať o IQ redaktorky.

Prečo si novinári nevšimli, že všetci kritici Gorily sú v politike, alebo kandidujú do volieb?

Prečo, keď bývalý policajt Reida obviní Mikuláša Dzurindu z toho, že mal zasahovať do vyšetrovania Gorily, nikto z médií mu nepoloží logickú otázku: kedy, kde a akým spôsobom tak mal Dzurinda konať? Prečo nikto z médií nepoložil Reidovi otázku: mali ste všetky možnosti vyšetriť Gorilu, prečo ste ju nevyšetrili?  Koľko ľudí z Reidovho tímu pracovalo na Gorile? Kto z tímu môže potvrdiť to, čo tvrdí Reida? Je to iba jeho tvrdenie a všetci ostatní tvrdia niečo iné? Je to podvodník, alebo dôveryhodný človek? Ako to, že kandidoval do parlamentu spolu s človekom s kriminálnou minulosťou, čo mu evidentne nevadilo? Je Gorila jeho osobnou pomstou že ho vyhodili z polície? Tieto otázky média nepoložili a ani  nepoložia, pretože sa nehodia pri očierňovaní Mikuláša Dzurindu. To je nespochybniteľný fakt!

Prečo sa média nezaujímajú o Róberta Fica, ktorý evidentne figuruje v kauze Gorila, ako jediný aktívny politik sedel v konšpiračnom byte, evidentne bol v styku s finančnou skupinou a bavili sa o peniazoch. Odpoveď je jasná. Predvolebná kampaň Gorila nie je namierená proti SMERu, ale proti SDKÚ-DS.

Prečo sa média nezaujímajú o finančné skupiny ako také? Ak tieto skupiny majú ovplyvňovať politický život na Slovensku, čo má byť nežiaduce a poburujúce, tak prečo je v centre pozornosti len Penta?  To je jediná finančná skupina, ktorá ovlyvňuje politiku? A čo tá, ktorá vlastní tie média, ktoré Gorilu účelovo živia už niekoľko mesiacov?

Prečo sa média nezaujímajú, kto financuje politickú kampaň 99%, ktorá sa na Gorile priživovala svojimi dementnými prehláseniami? Kto uverí tomu, že každý člen občianskeho združenia položil na stôl milión a povedal si, už ma život obyčajného človeka nebaví, idem kandidovať. Nezaujímajú sa preto, lebo to nie je SDKÚ-DS, ktorú média vytrvalo roky obviňovali z nelegálneho financovania strany. Teraz majú pod nosom 99% a nič! Vôbec žiadny záujem! Treba lepší dôkaz účelovosti konania médií?

Predaj haly Bubeníka bol výhodný, napísali denníky. Prepočítal som to na meter štvorcový, vyšlo mi 113 €. Keď kupujete byt, zaplatíte minimálne 700 €. Aj to je dôkaz bezohľadnej manipulácie s faktami. Samozrejme nezabudli dopísať, že manželka Bubeníková je nominantkou SDKÚ-DS, aby v tom strana opäť lietala. Menej pozorný čitateľ, ktorý si nedá námahu prepočítavať cenu predaja haly na metre štvorcové si vyvodí záver, že SDKÚ-DS kradne. A to je vlastne cieľom kampane, ktorá tu beží, tak dobre živená a neprehliadnuteľná.

Žiadne média nenapíšu, že SDKÚ-DS a teda aj Mikuláš Dzurinda v boji proti korupcii urobili najviac práce zo všetkých politických strán na scéne. Média účelovo robia pravý opak - z Mikuláša Dzurindu a SDKÚ-DS robia spolok skorumpovaných.

V kauze platina padli orgánmi činnými v trestnom konaní prvé obvinenia. Avšak nikto z SDKÚ-DS obvinený nebol, čo média ignorujú, lebo sa im to do scenára nehodí. Nenapíšu klamali sme,  písali sme hlúposti, ktoré nám podstrčili páni zo SMERu. Prepáčte, mýlili sme sa.

Aj ten najretardovanejší redaktor Nového času, ktorý celý život píše o štvorkách prsiach, musí vedieť, že vyšetrovať v tejto krajine môžu len orgány činné v trestnom konaní. Napriek tomu média s Gorilou účelovo stále spájajú Mikuláša Dzurindu, ktorý mal všetko ututlávať? Ale ako, kedy? O tom neexistuje jeden jediný dôkaz. Naopak, skutočnosť, že vyšetrovanie Gorily zastavili kompetentní, ktorí nemajú s SDKÚ-DS nič spoločné, teda evidentne nie Mikuláš Dzurinda, média účelovo prehliadajú a stále účelovo živia lož o prepojení Dzurindu a Gorily.

Ak by aj bolo pravdou, čo je napísané v údajnom spise SIS Gorila, tak pitie Coly nie je trestným činom. Na tlačovej konferencii to vyhlásil líder Smeru Robert Fico. Médiám to stačilo, aby sa ďalej vo veci angažovali. Ale že Mikuláš Dzurinda nepil ani tú Colu, tak by mal z politiky odísť.

Otázok bez odpovedí je v kauze Gorila toľko, že jediným vysvetlením v rámci logického myslenia je, že Gorila je tu na to, aby média upravili výsledok volieb. Preto, s dovolením, zopakujem výzvu. Kto si ešte nekopol do Dzurindu, nech sa prihlási v redakcii u súdruha Mrkvičku!

Takúto žumpu som posledne v novinách čítal a sledoval v televízii o Charte 77 za komunistov. Našťastie, voľby sa blížia, výsledok je akceptovateľný, súdruhovia v redakciách budú brať prémie. A po voľbách sa na Gorilu zabudne, pretože už nebue plniť žiadny účel.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

EKONOMIKA

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami.

ŠPORT

Saganov rival má unikátny štýl. Chce sa odlíšiť od ostatných

O triumfe v šprinte nerozhoduje iba aktuálna forma či taktika.


Už ste čítali?