Kedy by mal Mikuláš Dzurinda z politiky odísť?

Autor: Matej Hospodár | 8.3.2012 o 10:59 | (upravené 8.3.2012 o 12:03) Karma článku: 8,75 | Prečítané:  703x

Táto otázka je v médiách častejšie ako predpoveď počasia. O tom, že by mal odísť, sú presvedčení všetci politici, ktorým by jeho odchod z politiky prospel. Presvedčení sú aj všetci politológovia v dedinských krčmách po štvrtom poldeci a žiaľ, aj niektorí politológovia, u ktorých nevedno, koľko vypili a prečo to tvrdia. Ak ich počúvam, tak sa čudujem, kde na tie hlúposti chodia. Avšak samotná otázka je namieste. Kedy?

Všetci, ktorí tvrdia, že by mal odísť, argumentujú tým, že nie je populárny. Áno, je pravdou, že Mikuláš Dzurinda medzi Slovákmi veľkú popularitu nemá. Najmä medzi tými menej vzdelanými, ktorí sú najnáchylnejší rýchlo podliehať demagógii jeho politických oponentov. Avšak ešte menej nepopulárny je aj podpredseda strany SMER Pavol Paška, ktorého popularita sa v prieskumoch pohybovala, ak sa dobre pamätám, okolo 0,9%. Nepočul som ani Fica, ani Sulíka, ani žiadneho politológa povedať – pán Paška mali by ste odísť. Dokonca to nikoho napadlo ani v TA3, či v denníku Pravda. Svojho času bol Adolf Hitler v Nemecku populárnejší ako u nás Róbert Fico. Najpopulárnejší nemecký politik doviedol svoju krajinu do katastrófy. Podobne na tom bolo Slovensko za vlády Vladimíra Mečiara, keď politická popularita bola jediné kritérium. Z toho vyplýva logický záver, že politická popularita nie je kritériom preto, aby Mikuláš Dzurinda z politiky odišiel.

Mikuláš Dzurinda nie je populárny preto, lebo na jeho negatívnom imidži systémovo pracuje SMER za výdatnej pomoci televízie JOJ, TA3 a denníka Pravda, za ktorými stojí finančná skupina, ktorá je zároveň sponzorom strany SMER. Prepáčte, zabudol som na Richarda Sulíka, ktorý má na spomínanú finančnú skupinu tiež prepojenie. Dovolím si tvrdiť, že žiadny politik, pri tak sústredenej antipropagande by nemal vyššie preferencie. A nie len politik. Ak by TA3 vo svojich upútavkách tak často ako v prípade Mikuláša Dzurindu dookola omieľala skryto aj otvorene, že ich redaktorku opakovane videli vo večerných hodinách postávať na Miletičovej, lebo má dlhy, bez ohľadu na to, či to pravda je, alebo nie je, do konca života by sa chuderka nezbavila rečiam v  dedinských krčmách. Minimálne rok by dedinskí politológovia riešili otázku – koľko berie?

Keď vidím na obrazovke Ľubu Oravovú z TA3, už viem, že znovu a opäť to bude Mikuláš Dzurinda, alebo SDKÚ, a ak už nič iné, tak aspoň pravica, ako taká. A bude kydať, tárať, trepať... U Ľuby Oravovej to už beriem ako diagnózu. Prečo to robí neviem, ale že je to choré, o tom som absolútne presvedčený. V redakcii Pravdy takých ľudí sedí hneď niekoľko, avšak u nich neviem, či ide o komplexy, alebo hon za cieľovými prémiami – čo slovo Dzurinda, to sto eur.

Osobu Mikuláša Dzurindu nevnímam skrz médií, ale hodnotím jeho prácu, jeho výsledky. A preto ho musím hodnotiť ako najschopnejšieho politika v novodobých dejinách Slovenska, ktorý stále dokázal dať dohromady tím odborníkov schopných riešiť problémy tejto krajiny a posúvať ju dopredu.

Preto viem veľmi presne, kedy by mal Mikuláš Dzurinda z politiky odísť. Podľa môjho osobného názoru hneď potom, ako z nej odídu: Ivan Gašparovič, Róbert Fico, Róbert Kaliňák, Vladimír Mečiar, Ján Slota, Igor Matovič, Richard Sulík, Anna Beluosová....... Jednoducho povedané, všetci sedliaci, ktorí sa tvária, že robia politiku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

EKONOMIKA

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami.

ŠPORT

Saganov rival má unikátny štýl. Chce sa odlíšiť od ostatných

O triumfe v šprinte nerozhoduje iba aktuálna forma či taktika.


Už ste čítali?